• 19sty

KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA  RODZICÓW I DZIECI

Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 82 W KATOWICACH

PT. „BEZPIECZNE FERIE Z MAMĄ I TATĄ”

Cele konkursu

Kształtowanie dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie:

• kształtowanie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowań fotografią,
              • uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i zachęcenie do jego utrwalania w fotografii,
              • zachęcenie do fotograficznej „interpretacji” otaczającej ich rzeczywistości,
              • propagowanie walorów przyrodniczych zimy, jej piękna,
              • poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego.

Organizatorzy: mgr Elżbieta Madej , mgr Bogumiła Gancarczyk

Tematyka konkursu: „Bezpieczne ferie z mamą i tatą”

Termin składania  zdjęć: do 31.01. 2023 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 06.02.2023r

Warunki konkursu:

Autor może złożyć jedno zdjęcie.

Dozwolone są fotografie czarno – białe, sepia, kolorowe. Format zdjęcia dowolny. Do każdego zdjęcia na jego odwrocie należy dołączyć metryczkę zawierającą: imię i nazwisko dziecka , nazwa grupy przedszkolnej. Zdjęcia należy składać do wychowawców grup lub organizatorów – p. Bogumiły Gancarczyk i p. Elżbiety Madej .

Uwagi końcowe:

Zdjęcia oceniane będą przez komisję powołaną przez organizatora.

Autorom najciekawszych zdjęć i zgodnych z tematem przyznane zostaną nagrody . Udział w konkursie równoznaczny jest ze zgodą na udostępnienie wizerunku  gdyż organizatorzy umieszczą zdjęcia w formie galerii  w holu przedszkola  w celach propagowania idei konkursu. Po konkursie zdjęcia zostaną zwrócone autorom.

Prace nie spełniające wymagań regulaminowych nie będą oceniane.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

• 19sty
            • Sukces naszych Przedszkolaków!

Zespół "Leszczynki" z grupy Gile w składzie: Marta B., Maria P., Natalia K., Tymon P., Igor Ś., Jakub Z. i Dawid K. zajął I miejsce w XVIII Miedzyprzedszkolnym Konkursie Instrumentalnym pt. "Grające Przedszkolaki". Dzieci wykonały akompaniament na dzwonkach, klawesach, trójkątach i tamburynie do utworu Fryderyka Chopina "Mazurek D- dur" oraz układ ruchowo- instrumentalny do utworu "Piechota". W konkursie wzięło udział 138 dzieci z różnych przedszkoli. Tym bardziej gratulujemy naszym przedszkolakom talentu i wygranej!

• 17sty
            • "Bezpieczne ferie 2023"

​​​​​​Nasze przedszkole uczestniczy w tegorocznej akcji "Bezpieczne ferie 2023" organizowanej przez Państwowy Inspektor Sanitarny w Katowicach.

Celem akcji jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie województwa śląskiego. W związku z naszym udziałem w w/w akcji, w czasie ferii zimowych na zajęciach z dziećmi podejmowane będą działania informacyjno-edukacyjne w zakresie bezpiecznych zachowań zdrowotnych.

• 16sty
            • Jasełka i Dzień Babci i Dziadka w grupie "Gile"

W dniu 11 stycznia 2023r. odbyło się przedstawienie tradycyjnych jasełek dla rodziców połączone z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Trwająca nadal atmosfera Świąt Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnować tradycje i zwyczaje świąteczne. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu. Wspólnie z nami tę uroczystą chwilę przeżywali rodzice i dziadkowie dzieci z naszego przedszkola. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali. Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, górali,  królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Swoje podziękowania i życzenia dzieci wyraziły swoim babciom i dziadkom w wierszach i piosenkach. Dzieci pamiętały, by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas, jaki poświęcają im ukochana Babcia i Dziadek,  przygotowały też upominki w postaci laurek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• 09sty
            • Centrum Spilno Hub - UNICEF Katowice

Drodzy Rodzice,

Stowarzyszenie MOST rozpoczęło działanie kawiarni społecznej "Spilno Hub Katowice". Miejsce to jest bezpieczną przestrzenią do integracji, a także aktywizacji społeczności ukraińskiej. W ramach działalności kawiarni można korzystać z usług, m.in. poradnictwa prawnego, psychologicznego, pedagogicznego, a także poradnictwa zawodowego czy usług tłumaczeniowych.

Wszystkie osoby chętne do zapoznania się z ofertą, w imieniu Stowarzyszenia MOST, zapraszamy do tymczasowej siedziby przy ulicy Kopernika 14, natomiast od lutego 2023 do docelowej siedziby Centrum Spilno Hub - UNICEF Katowice przy ulicy Morcinka 5-7-9.

Pozostałe informacje pod adresem: spilno@mostkatowice.pl

• 09sty
        • 03sty