• 09lut
        • 16lut
            • KONKURS PLASTYCZNY "W KRAINIE DINOZAURÓW"

KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I RODZICÓW MIEJSKIEGO
              PRZEDSZKOLA NR 82 W KATOWICACH
              PT. „W KRAINIE DINOZAURÓW”
              I. Organizator: mgr Magdalena Pikania
              II. Cele konkursu:
              • pobudzanie aktywności twórczej,
              • rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej,
              • poznawanie różnych technik plastycznych,
              • pogłębianie wiedzy o dinozaurach,
              • integracja twórcza dzieci z rodziną
              III. Tematyka konkursu: „ W krainie dinozaurów”: Uczestnicy konkursu w swoich pracach
              plastycznych powinni przedstawić ulubione gatunki dinozaurów i cechy charakterystyczne
              ich wyglądu.
              IV. Uczestnicy konkursu: Konkurs adresowany jest do dzieci i rodziców uczęszczających
              do Miejskiego Przedszkola nr 82 im. Dzieci z Leszczynowej Górki w Katowicach.
              V. Założenia organizacyjne:
              1. Warunkiem uczestnictwa jest wspólnie z rodzicem, wykonanie pracy plastycznej „W
              krainie dinozaurów”.
              2..Technika pracy: przestrzenna lub dowolna płaska, format pracy max A3. .
              3. Każda praca powinna być opatrzona kartą informacyjną zawierającą następujące dane:
              imię i nazwisko autorów, wiek, grupa.
              4. Prace należy składać do wychowawców grup lub organizatora p. Magdaleny Pikania
              5. Termin składania prac: do 23.02.2023 r.
              5. Regulamin konkursu jest dostępny na gazetce każdej grupy przedszkolnej oraz na
              stronie internetowej przedszkola.
              VI. Ocena prac i nagrody:
              1. Prace będą oceniane w 2 kategoriach wiekowych:
              I kategoria – dzieci 3-4 letnie,
              II kategoria – dzieci 5-6 letnie.
              2. Prace będzie oceniać komisja powołana przez organizatora.
              3. Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe dla laureatów.
              4.Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 27.02.2023r.
              Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie !!!

• 09lut
            • Dzień Babci i Dziadka w grupie Sroczki

W dniu 01.02.2023r. w grupie Sroczki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich Babć i Dziadków przedstawienie. Dla niektórych gości była to pierwsza przedszkolna uroczystość. Babcie i Dziadkowie gorącymi brawami oklaskiwali swoje wnuczęta. Włączyli się również do wspólnej zabawy przy piosence "Babciu, Droga Babciu powiedz mi...". Na zakończenie wszystkie wnuczęta wręczyły swoim Babciom i Dziadkom prezenty.

• 06lut
            • Jemiołuszki w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

31 stycznia 2023r. grupa Jemiołuszki odbyła wycieczkę autokarową do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie.

Podczas wycieczki dzieci spacerowały po pokrytym śnieżnym puchem ogrodzie botanicznym. Spędzając czas na łonie natury, podziwiały nie tylko zimową przyrodę, ale szczególnie nasłuchiwały ptaków, które zimują w Polsce. Nauczyły się je rozpoznawać po wyglądzie i odgłosach, a także dowiedziały się wiele ciekawych faktów o wszystkich ptakach zamieszkujących nasz kraj. Dzieci miały również możliwość obejrzenia z bliska ptasich gniazd, budek oraz piór. Zwieńczeniem warsztatów było wykonanie pracy plastycznej - pomalowanie gipsowej sowy. Kreatywności i pomysłom dzieci nie było końca!

Zapraszamy do fotorelacji! :)

• 06lut
            • Dzień Niedźwiedzia

Dnia 02.02.2023r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Niedźwiedzia.

Dzieci słuchały  ciekawostek z życia niedźwiedzi brunatnych, tańczyły do piosenki "Jestem misio", słuchały wiersza Juliana Tuwima, układały puzzle, kodowały obrazek misia oraz bawiły się wspólnie w "Starego Niedźwiedzia". Dzieci wiedzą, iż niedźwiedzie żyjące w lasach to niebezpieczne drapieżniki i mimo, iż wzbudzają naszą sympatię i wyglądają podobnie, jak ulubione, przytulne maskotki, to należy ich unikać. Zwieńczeniem Dnia Niedźwiedzia Brunatnego było wykonanie pracy plastycznej z wizerunkiem misia. Fotoleracja poniżej.

• 02lut
            • Grupa "Gile": wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie

31 stycznia 2023r. dzieci z grupy "Gile" wybrały się na wycieczkę autokarową do Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie i uczestniczyły w warsztatach pt. "OD ŹRÓDŁA DO OCEANU – POZNAJEMY WODNE ZWIERZĘTA I INNE MORSKIE SKARBY".

Dzieci  zapoznały się  z różnorodnością środowisk wodnych na naszej planecie. Korzystając z globusa określały ilość wody na Ziemi. Poznały bogactwo wodnej fauny, przystosowania zwierząt do życia w różnych typach wód płynących i stojących. Dzieci oglądały zarówno małe bezkręgowce, ryby, ptaki oraz ssaki takie jak bobry, foki, niedźwiedzie polarne czy wieloryby. Dużą radość sprawiło dzieciom wykonanie prac plastycznych - malowanie muszelek.