• 23paź
            • ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

W dniach od 12-13.10.2023r w naszym przedszkolu Obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Dzień ten rozpoczął się oczywiście od umycia rąk. Dzieci przypomniały etapy mycia rąk oraz jak ważne jest to by do mycia używać zawsze mydła. W oparciu o wysłuchany wiersz J. Brzechwy pt. "Brudas" oraz na podstawie ilustracji i własnych doświadczeń wypowiadały się dlaczego mycie rąk jest takie ważne i kiedy należy myć ręce. Tańczyły do piosenki "Mydło lubi zabawę". Wykonały doświadczenie "Brud boi się mydła"  przy użyciu wody, mydła w płynie i pieprzu. Zajęcia zakończyły się kolorowaniem obrazka na temat właściwego utrzymania higieny

• 23paź
        • 18paź
            • Akcja charytatywna w ramach 7. Światowego Dnia Ubogich

Nasze przedszkole włączyło się do akcji charytatywnej w ramach 7. Światowego Dnia Ubogich. Organizatorem akcji jest Wspólnota Dobrego Pasterza. W dniach od 09-26.10.2023r. zostanie przeprowadzona zbiórka potrzebnych rzeczy . Pomagamy zebrać  2 rodzaje pakietów:

1. pakiet "OPATRUNKI" (plastry, gaziki, bandaże, rękawiczki jednorazowe, chusteczki higieniczne)

2. pakiet "ŚRODKI CZYSTOŚCI" (różnego rodzaju płyny do mycia, domestosy, gąbki kuchenne, szmatki, papier toaletowy, odświeżacze powietrza)

W holu przedszkola ustawione są i podpisane 2 kartony do których należy wkładać rzeczy z powyższych pakietów. Jedna rodzina może stworzyć sama dowolny pakiet lub przynieść tylko jedną lub kilka rzeczy z powyższych pakietów i włożyć do odpowiedniego kartonu.

Prosimy bardzo o włączenie się w akcję dla  potrzebujących.

• 17paź
            • "Gile" w Planetarium Śląskim

11 października 2023r. dzieci z grupy "Gile" odbyły pieszą wycieczkę do Planetarium Śląskiego w Chorzowie na seans "Kometa nad Szwajcarską Doliną". Przewodnikiem dzieci po Układzie Słonecznym był Mikołaj Kopernik. Przedszkolaki z perspektywy okien statku kosmicznego obejrzały Księżyc, Marsa i Jowisza. Dowiedziały się, czym jest kometa i zobaczyły jej piękny warkocz. Fotorelacja poniżej.

• 01paź
            • Dzień Przedszkolaka

20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Od samego rana zarówno w grupach młodszych, jak i starszych gosciły dobre nastroje i moc zabawy! Tego dnia nie zabrakło piosenek, pląsów, tradycyjnych zabaw dywanowych ze śpiewem, przedszkolnych tańców oraz zabaw sprawnościowych. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało medal "Super Przedszkolaka".

Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia!