• 15kwi
            • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

oraz wesołego Alleluja

życzy Dyrektor wraz z pracownikami

Miejskiego Przedszkola nr 82

• 10kwi
            • Solistka Zespołu "Leszczynki" wyróżniona!

Dnia 05.04.2022 r. Marysia Pegiou, wychowanka naszego przedszkola z grupy "Gile", wziela udział w XVIII Konkursie Piosenki Przedszkolnej organizowanej przez Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach.

Marysia zaśpiewała piosenkę "Zielona wiosna" i jednocześnie zagrała do niej akompaniament na tamburynie, klawesach i grzechotce.

Występ Marysi został nagrodzony przez jury wyróżnieniem. Wszyscy wyróżnieni uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni do występu z okazji Dnia Dziecka organizowanego przez Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach.

Ogromnie gratujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• 03kwi
            • Obchody Światowego Dnia Książki dla Dzieci w naszym przedszkolu

W dniu 01.kwietnia  w naszym przedszkolu odbyły się obchody Światowego dnia książki dla dzieci.

Świeto to jak co roku obchodzone jest w dniu urodzin słynnego duńskiego basniopisarza Hansa Christiana Andersena. Zostało ono zainicjowane w celu rozpowszechniania wartościowej literatury dla dzieci oraz popularyzowania czytania.

Za liczne atrakcje tego dnia zadbały dzieci i nauczyciele gr. "Jaskółki" we współpracy z nauczycielami wszystkich grup wiekowych.

Dzieci z gr. "Jaskółki" zaprezentowały krótki układ taneczny do piosenki o książkach. W dalszej części uroczystości odbyły się konkursy i zabawy dla dzieci związane tematycznie z książką.

Na podstawie wersza "Skarga książek" J. Huszcza dzieci zapoznawały się zasadami korzystania z książek. Utrwalały w zabawach poznane baśnie i wiersze polskich oraz zagranicznych autorów. Układały puzzle z postaciami z bajek. Przedszkolaki również brały udział w zabawach ruchowych, wykonywały zakładki do książek a także opracowywały kodeksy postępowania z książką, które zawieszane były w salach poszczególnych grup.

Obchody Dnia Książki sprawił naszym dziecim wiele radości. Dzieci nie tylko wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą utworów przeznaczonych dla najmłodszych ale także wykazały się dużą znajomością literatury dziecięcej.

• 03kwi
            • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Ulubiony bohater bajkowy"

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w konkursie plastycznym: „Ulubiony bohater bajkowy”.

Na konkurs zostało złożonych prac  plastycznych wykonanych różnymi technikami.

Pragniemy podkreślić, iż wszystkie prace były pomysłowe i ciekawe.

Poniżej publikujemy wynki konkursu:

Miejsce I

1. Franciszek B. - „Słowiki”

2. Lena P. - „Gile”

3. Adam P. - „Jaskółki”

Miejsce II

1. Maksymilian K. - „Słowiki”

2. Emilia S. - „Jaskółki”

3. Carmen C. - „Jemiołuszki”

Miejsce III

1. Malwina M. - „Jaskółki”

2. Klaudia W. - „Jemiołuszki”

3. Kilian S. - „Kukułki”

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Życzymy mnóstwa kreatywnych pomysłów i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Organizatorki konkursu: Bogumiła Gancarczyk, Małgorzata Banek