• 24kwi
            • "Jemiołuszki" i "Gile" w Osikowej Dolinie

18 kwietnia 2023 (wtorek) dzieci z grupy "Jemiołuszki" i "Gile" odwiedziły
              Osikową Dolinę w Koziegłowach.

Dzieci z obu grup rozpoczęły wycieczkę od obejrzenia filmu wprowadzającego w świat drewna osikowego i tradycji wykorzystywania go do różnorodnych prac technicznych. Dowiedziały się również, skąd taka tradycja znalazła swoje korzenie właśnie w Koziegłowach.​​​​

​​​​​​​

Następnie dzieci miały możliwość stać się prawdziwymi stolarzami! W stylizowanej pracowni stolarskiej każdy mógł własnoręcznie spróbować ciąć drewno osikowe. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami - wszyscy opuścili stolarnię z własnymi torbami osikowych wiór.

​​​​​​​

Na koniec grupy Jemiołuszki i Gile wykonały osikowe kwiaty, a także spróbowały swoich sił w szyciu tradycyjną maszyną napędzaną siłą ludzką.

Zapraszamy do fotorelacji!

• 24kwi
            • Grupa "Jemiołuszki" w Planetarium Śląskim

12 kwietnia 2023 Jemiołuszki odleciały w... kosmos!

Podczas pieszej wycieczki do Planetarium Śląskiego dzieci nie tylko obejrzały projekcję filmu pt. "Kometa nad Szwajcarską Doliną", ale również obserwowały budzącą się do życia przyrodę w Parku Śląskim.

Wycieczka była świetnym uzupełnieniem tygodnia tematycznego pt. "Cuda i dziwy", a także wsparła działania w ramach innowacji pedagogicznej "Mali badacze przyrody" prowadzonej w grupie.

Zapraszamy do fotorelacji!

• 05kwi
            • W grupie "Gile" tuż przed Wielkanocą...

4 kwietnia 2023 roku w grupie Gile odbyły się świąteczne warsztaty wielkanocne. Dzieci wraz z rodzicami bawili się przy muzyce, czytali wiersze o tematyce świątecznej, rozmawiali o tradycjach wielkanocnych oraz wykonali świąteczne ozdoby - zajączka ze skarpety, a także szablon pisanki. Na koniec warsztatów wszyscy wzajemnie złożyli sobie życzenia świąteczne.

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia!

• 02kwi