• 29kwi
            • XVI WOJEÓDZKI KONKURS WIEDZY O RUCHU DROGOWYM Z ELEMENTAMI TURYSTYKI ROWEROWEJ

              Dnia 24.04.2024r dwoje chłopców : Tymon P. i Jakub Z. z grupy Gile uczestniczyło w XVI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym z Elementami Turystyki Rowerowej organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 25 w Katowicach. Dzieci miały za zadanie przejechać na rowerze, zgodnie z zasadami ruchu drogowego, uliczkami miasteczka rowerowego "pod bacznym okiem" policjantów z Komendy Miejskiej w Katowicach. Po części praktycznej  nastąpiła część teoretyczna gdzie nasi przedszkolacy wykazywali się wiedzą na temat zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym i turystyki rowerowej. Chłopcy poprawnie rozwiązywali zagadki, układali puzzle, historyjki obrazkowe, uzupełniali karty pracy oraz odpowiadali na pytania z quizu. Tymon i Jakub wykazali się dużą wiedzą z zakresu ruchu drogowego i umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie z przepisami dlatego przeszli do II etapu konkursu, który odbędzie się za miesiąc. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!!

        • 26kwi
            • DARMOWA ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTROTECHNICZNEGO

              Czym jest Akcja „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”?

              „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym, szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

              Praktyczną stroną jest zbiórka elektrośmieci prowadzona we współpracy z placówkami oświatowymi na terenie całego kraju. W zamian za uzbierane kilogramy przedszkola i szkoły otrzymują nagrody rzeczowe w postaci  materiałów biurowych i tuszy lub tonerów.

               

        • 23kwi
            •  EUROPEJSKI TYDZIEŃ SZCZEPIEŃ

              W dniach 21- 27 kwiecień obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień. W ramach jego obchodów oraz realizacji w naszym przedszkolu Programu Zdrowy Przedszkolak dzieci poznały różne sposoby ochrony przed chorobami zakaźnymi i ważną w tym rolę szczepień. Poniżej zachęcamy do zapoznania się z informacjami plakatowymi przesłanymi przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. 

        • 23kwi
            • SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM W GRUPIE GILE

                    Dnia 22.04.2024 dzieci gościły ratownika medycznego z katowickiego oddziału ratunkowego - panią Iwonę W. , mamę Witka i Jakuba z naszej grupy. Dzieci poznały podstawowe czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Nauczyły się jak sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, poznały podstawowe zabiegi resuscytacyjne , które mogły wyćwiczyć na pluszowym misiu oraz jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Pani ratownik wyjaśniła na czym polega jej praca oraz czym zajmują się służby ratunkowe. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe, dowiedziały się jak zgłaszać wypadek, jakie informacje podać dyspozytorowi. Na koniec dzieci otrzymały od pani ratownik opaski, a same wręczyły jej w ramach podziękowania laurkę. 

        • 16kwi
            • OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA

              Jak co roku nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Zdrowia.

              Działania prozdrowotne zaplanowaliśmy na Tydzień Zdrowia, który obchodziliśmy w dniach 8-12 kwietnia 2024r. W naszym przedszkolu podjęto działania kształtujące postawy prozdrowotne wśród dzieci, ze szczególnym zwróceniem uwagi na wykorzystanie w swojej diecie warzyw hodowanych w przydomowych ogródkach i na polach. W wielu salach powstały małe hodowle roślin np. szczypiorku, rzeżuchy, rzodkiewki, które dzieci potem mogły spożyć. Dzieci oglądały krótkie filmiki na temat zdrowego stylu życia, tworzyły plakaty promujące zdrowy styl życia oraz w czasie śniadania tworzyły samodzielnie ze zdrowych produktów pyszne, zdrowe kanapki w ramach tzw. "talerzyka zdrowego przedszkolaka”. Na podstawie wierszy i opowiadań dzieci poznały zasady właściwego utrzymania higieny i dbania o czystość. Uczestniczyły w zabawach promujących ruch na świeżym powietrzu oraz wartość zdrowia.

        • 15kwi
            • WYNIKI MIEJSKIEGO KONKURSU "NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA"


              Wyniki miejskiego konkursu ,,Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna"

              Dnia 08.04.2024 r. został rozstrzygnięty międzyprzedszkolny konkurs: ,,Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna"

              Różnorodność i oryginalność technik wykonania sprawiły, że wybór najciekawszych prac nie należał do najłatwiejszych. Organizatorzy przyznali następujące miejsca:

              1 miejsce:

              Maja K. z przedszkola nr 73 w Katowicach

              Zofia K. z przedszkola nr 19 w Katowicach

              Lara K. z przedszkola nr 14 w Katowicach

              2 miejsce:

              Julia A. z przedszkola nr 27 w Katowicach

              Karol J. z przedszkola nr 23 w Katowicach

              Łucja K. z przedszkola nr 27 w Katowicach

              3 miejsce:

              Palina K. Z przedszkola nr 73 w Katowicach

              Maja G. Z przedszkola nr 49 w Katowicach

              Maria G. Z Niepublicznego Przedszkola Tęcza w Katowicach

              Wyróżnienia:

              Nadipha M. z MP nr 23 w Katowicach

              Hanna S.z MP nr 49 w Katowicach

              Jakub J.z MP nr 49 w Katowicach

              Gragomir M.z MP nr 73 w Katowicach

              Julia G.z MP nr 19 w Katowicach

              Zapraszamy po odbiór nagród, dyplomów dla uczestników oraz dla wychowawców.

        • 27mar
            • Miejska akcja "Eko-Marzanna"

              W związku z odbywającymi się w dniach 18-24 marca 2024 wydarzeniami związanymi z tzw. Tygodniem Miasta w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, nasze przedszkole wykonało Eko-Marzannę. Takie działania nie tylko są podstawą kultywowania tradycji, ale jednocześnie pozostają w zgodzie z naturą i dbają o nasze środowisko. W pierwszy dzień wiosny, podczas Jarmarku Wielkanocnego nasza marzanna została zaprezentowana społeczności miejskiej na rynku katowickim. Mieliśmy też zaszczyt przyjąć z rąk Wiceprezydenta Miasta Katowice Pana B.Sobuli podziękowania i gratulacje oraz upominek dla przedszkolaków.

        • 25mar
        • 25mar
            • Warsztaty muzyczno-plastyczne w grupie Wróbelki - „W wiosennym nastroju”

              22 marca 2024r. w grupie "Wróbelki" odbyły się warsztaty plastyczno- muzyczne "W wiosennym nastroju".

              Warsztaty były wspaniałą okazją do zacieśniania relacji rodzic- dziecko. Umożliwiły odreagowanie napięć, rozwinęły myślenie twórcze, wyobraźnię, sprawność manualną, poczucie rytmu. Dzieci wraz z rodzicami malowały, wycinały, sklejały prace o tematyce wiosennej, tańczyły do muzyki:  „Odgłosy wiosny” J. Straussa, „Podaj, rękę wiosenko" M. Tomaszewskiej, „Lets dance Israeli Folk Dances”-Tzadika Katamara.  Rodzice z dziećmi wspólnymi siłami sprawnie wykonali zadania. Nasze spotkanie upłynęło w miłej, radosnej i serdecznej atmosferze. Oto relacja zdjęciowa.

        • 06mar
        • 05sty
            • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA 2024/2025

              Szanowni Państwo!

              Rekrutacja do przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest miasto Katowice na rok szkolny 2024/2025 odbywać się będzie w oparciu o przepisy:
              1. Ustawę z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r., poz. 900 ze.zm),
              2. Uchwałę nr XLV/1030/22 Rady Miasta Katowice z dnia 31 marca 2022 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez miasto Katowice branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów i dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia,
              3. Uchwałę nr XXXVIII/765/17 Rady Miasta Katowice z dnia 30 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Katowice, liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia,
              4. Zarządzenia nr 3707/2023 Prezydenta Miasta Katowice z dnia 08 grudnia 2023 r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2024/2025 terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, publicznych innych form wychowania przedszkolnego, klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, a także oddziałów sportowych i oddziałów dwujęzycznych, klas wyższych niż klasa pierwsza szkół podstawowych, oraz podania do publicznej wiadomości kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym, a także dokumenty niezbędne do potwierdzenia
              spełnienia tych kryteriów, i liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria.

              Nabór będzie się odbywał przy wsparciu systemu elektronicznego

              https://katowice.e-nabor.pl

              Uwaga:
              o przyjęciu lub nie przyjęciu dziecka do przedszkola nie decyduje kolejność zgłoszeń w systemie. Przypominam również, iż miejskie przedszkola nie są placówkami obwodowymi, a gmina zapewnia miejsca w przedszkolach, w której funkcjonuje oddział przedszkolny, dla których jest organem prowadzącym w skali całego miasta, a nie w odniesieniu do poszczególnych dzielnic.


              Rekrutacja podstawowa elektroniczna na rok szkolny 2024/2025 do miejskich przedszkoli, rozpocznie się w dniu 13.03.2024 r. o godzinie 11:00 i potrwa do 26.03.2024r. do godziny 13:00.

              Słowniczek:
              1. dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym – oznacza dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat,
              2. dzieci sześcioletnie - (urodzone w 2018 r.) obowiązane do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat. Dziecko 6-letnie, na wniosek rodziców, może rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej.

              3. dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym (na podstawie decyzji dyrektora rejonowej szkoły podstawowej) - to dzieci, które kontynuują przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej,
              4. dzieci 2,5 – letnie – to dzieci które na dzień 01.09.2024r. będą miały ukończone 2,5 roku (urodzone do dnia 28.02.2021r.), te dzieci mogą być przyjęte do placówki, jeżeli po zakończeniu podstawowego postępowania rekrutacyjnego placówka dysponuje jeszczewolnymi miejscami i może przeprowadzić postępowanie rekrutacyjne uzupełniające. Należy podkreślić, że nabór do przedszkola jest prowadzony w Katowicach jako nabór podstawowy i uzupełniający. Należy w sposób indywidualny rozważyć kwestię rekrutacji dziecka 2,5 letniego, biorąc pod uwagę Jego samodzielność, samodzielne spożywanie posiłków, poziom rozwoju umożliwiający funkcjonowanie w grupie, jak również należy mieć na względzie przepisy prawa oświatowego art. 31 ust. 3 stanowiące, że wychowaniem przedszkolnym może także zostać objęte dziecko, które ukończyło 2,5
              roku w szczególnie uzasadnionych przypadkach,
              5. rodzic – oznacza również opiekuna prawnego,
              6. miejskie przedszkole – oznacza również oddział przedszkolny w szkole podstawowej,
              7. wielodzietność rodziny – oznacza to rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci,
              8. samotne wychowywanie dziecka – oznacza wychowanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jednodziecko z jego rodzicem,
              9. miejsce zamieszkania – zostało określone w ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny jako miejscowość, w której dana osoba przebywa z zamiarem stałego pobytu (art. 25 k.c.). Miejscem zamieszkania dziecka pozostającego pod władzą rodzicielską jest miejsce zamieszkania rodziców bądź tego z rodziców (prawnych opiekunów), któremu wyłącznie przysługuje władza rodzicielska lub któremu powierzono wykonywanie władzy rodzicielskiej. Jeśli rodzice mieszkają osobno, a prawa rodzicielskie przysługują obojgu
              rodzicom, miejscem zamieszkania dziecka jest miejsce zamieszkania tego z rodziców,u którego dziecko stale przebywa. W przypadku gdy dziecko nie przebywa stale u żadnego z rodziców, jego miejsce zamieszkania określa sąd opiekuńczy.

               

              Rodzic każdego dziecka uczestniczącego, w bieżącym roku szkolnym w zajęciach wychowania przedszkolnego ma prawo do złożenia deklaracji woli kontynuacji. Deklarację przyjmuje dyrektor przedszkola. W przypadku dziecka odraczanego od realizacji obowiązku szkolnego, do deklaracji kontynuacji powinna być dołączona decyzja o odroczeniu wydana przez dyrektora właściwej rejonowej szkoły podstawowej. Dokument taki należy przedstawić w przedszkolu niezwłocznie po jego otrzymaniu. Rodzice składają deklarację, o której mowa do dnia 05.03.2024 r. Jeśli do dnia 05.03.2024 r. rodzic nie będzie dysponował decyzją o odroczeniu, powinien złożyć deklarację woli kontynuacji oraz ustalić z dyrektorem przedszkola dostarczenie odroczenia realizacji obowiązku szkolnego.

               

              Jeżeli rodzic chce zmienić placówkę, do której obecnie uczęszcza dziecko, zobowiązany jest do przejścia procedury rekrutacyjnej.
              Przebieg procesu rekrutacji:

              1. postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca prowadzi się na wniosek rodziców dziecka,
              2. we wniosku o przyjęcie rodzice/prawni opiekunowie wskazują 3 wybrane przedszkola według swoich preferencji w porządku od najbardziej do najmniej preferowanego.Przedszkole wskazane na pierwszej pozycji we wniosku o przyjęcie nazywane jest przedszkolem pierwszego wyboru.
              Rodzice:
              1. wypełniają w systemie informatycznym wniosek o przyjęcie dziecka,
              2. drukują wypełniony wniosek i po podpisaniu, składają go w przedszkolu pierwszego wyboru.

               

              Ponadto:

              1. do wniosku należy dołączyć dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie wybranych kryteriów. Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej. Składający oświadczenie jest obowiązany do podpisania w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia” (art. 150 ust. 6 przywołanej wyżej ustawy Prawo oświatowe). Oświadczenia będą dla Państwa przygotowane w systemie elektronicznym,a zatem będzie można je wypełnić i wydrukować.

               

              W dalszej kolejności:

              1. zgodność danych zawartych we wniosku sprawdza i potwierdza jednostka I wyboru,

              2. wniosek o przyjęcie dziecka rozpatruje komisja rekrutacyjna w każdym przedszkolu wskazanym we wniosku,

               

              Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może:

              1. żądać od rodziców przedstawienia dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach (przewodniczący wyznacza termin przedstawienia dokumentów),

              2. zwrócić się do organu prowadzącego publiczne przedszkole, o potwierdzenie okoliczności zawartych w oświadczeniach.

              3. W przypadku braku potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniach, komisja rekrutacyjna, rozpatrując wniosek, nie uwzględnia kryterium, które nie zostało potwierdzone,

              4. wyniki postępowania rekrutacyjnego, komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości w formie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia,

              5. rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woliw przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane,

              6. komisja rekrutacyjna przyjmuje dziecko do przedszkola, jeżeli zostało zakwalifikowane do przyjęcia i rodzice potwierdzili wolę uczęszczania dziecka do przedszkola. Po zamknięciu rekrutacji, komisja podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola.

               

              Rodzice dzieci, których nie zostały przyjęte mogą:

              1. wnioskować do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola w terminie 3 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych,

              2. wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnejw terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia. Na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola z oddziałami przedszkolnymi przysługuje skarga do sądu administracyjnego.

               

              Przed rozpoczęciem procesu naboru będzie udostępniony poprzez stronę naborową informator miejskich przedszkoli w Katowicach, do których mogą być rekrutowane dzieci.

               

              Szczegółowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego stanowi załącznik do Zarządzenia nr 3707/2023 Prezydenta Miasta Katowice z dnia 8 grudnia 2023r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2024/2025 terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, publicznych innych form wychowania przedszkolnego, przedstawiony w tabeli powyżej. Oprócz przedstawienia harmonogramu w wersji tabelarycznej w niniejszej informacji jest on także dostępny dla Państwa na stronie naboru.

               

              Jeżeli rodzic dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego chce, by dziecko uczęszczało do ogólnodostępnego oddziału przedszkolnego, uczestniczyw procesie rekrutacji (edukacja włączająca).

               

              Jeżeli rodzic dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego chce, aby dziecko realizowało wychowanie przedszkolne w oddziale integracyjnym lub specjalnym nie podlega procesowi rekrutacyjnemu, o którym mowa powyżej. Właściwy wniosek o skierowanie do kształcenia specjalnego/integracyjnego w przedszkolu/szkole podstawowej z przedszkolnymi - oddziałami integracyjnymi/specjalnymi wraz z kopią orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, wydanego ze względu na niepełnosprawność, składany jest w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Katowice, przy ulicy Rynek 1, w godzinach pracy Urzędu.

               

        • 29sty
            • Dzień Babci i Dziadka w grupie "Wróbelki"

              23 stycznia 2024r. w naszej grupie obchodziliśmy bardzo ważny i radosny dzień: Święto Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego  w tym szczególnym dniu dzieci pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach  i wspólnie ze swoją panią przygotowały dla nich program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno- muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. W trakcie uroczystości dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. To był dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

        • 27gru
            • Jasełka w grupie Wróbelki

              Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.

              19 grudnia 2023r. odbyło się przestawienie jasełkowe dla rodziców. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali. Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy i królów. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Natomiast rodzicom dziękujemy za przygotowanie strojów na tę uroczystość. Oto relacja zdjęciowa.

        • 04gru
        • 22lis
            • EUROPEJSKI TYDZIEŃ WIEDZY O ANTYBIOTYKACH

              W ramach programu "Zdrowy Przedszkolak" realizowanego w naszym przedszkolu w tym tygodniu przeprowadzamy  kampanię związaną z Europejskim Tygodniem Wiedzy o Antybiotykach, który został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 2015r. Jest on obchodzony w dniach od 18-24 listopada. Kampania ta ma na celu zwrócenie uwagi na problem narastania oporności na antybiotyki wśród drobnoustrojów wywołujących zakażenia u ludzi. Celem kampanii jest zachęcenie ogółu społeczeństwa, pracowników ochrony zdrowia i decydentów do najlepszych praktyk, aby uniknąć dalszego pojawiania się i rozprzestrzeniania zakażeń lekoopornych. Przyczyny narastającej antybiotykooporności to przede wszystkim nadmierne i/lub niewłaściwe stosowanie antybiotyków w medycynie, weterynarii i hodowli zwierzęcej. 

        • 28lis
        • 21lis
            • Gile w Klubie Osiedlowym Józefinka na Wełnowcu

              Dnia 13.11.2023r grupa "Gile" wystąpiła w Klubie Osiedlowym Józefinka w naszej dzielnicy Wełnowiec- Józefowiec prezentując na spotkaniu dla Seniorów program artystyczny "Dla Niepodległej" z okazji 11 Listopada. Występ poświęcony był pamięci wszystkich Polaków, którzy oddali życie za ojczyznę.  Takie międzypokoleniowe spotkanie połączyło tych "dużych i małych" we wspólnym umiłowaniu ojczyzny, szacunku dla jego historii i symboli narodowych. Seniorzy nie kryli łez wzruszenia i hojnie nagrodzili przedszkolaków brawami na końcu stając wspólnie do uroczystego odśpiewania hymnu narodowego. 

        • 21lis
            • Koncert "Dla Niepodległej"

              Listopad to miesiąc, w którym wspomina się poległych o wolność naszego kraju ze względu na przypadającą rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji  grupa "Gile" zaprezentowała dla przedszkolaków  koncert patriotyczny - "Dla Niepodległej". W czasie uroczystego apelu uczciliśmy wolną Polskę, wyraziliśmy swoją miłość i szacunek do naszego kraju. Za pomocą wierszy, piosenek i tańców okazaliśmy wdzięczność za odzyskaną wolność. Na koniec wspólnie uroczyście odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".  Koncert przebiegł w atmosferze zadumy i wzruszenia. Nasz artystyczny montaż słowno- muzyczny również zaprezentowaliśmy w późniejszym czasie rodzicom oraz ważnym osobistościom zaproszonym  do naszego przedszkola. 

        • 23paź
            • ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

              W dniach od 12-13.10.2023r w naszym przedszkolu Obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Dzień ten rozpoczął się oczywiście od umycia rąk. Dzieci przypomniały etapy mycia rąk oraz jak ważne jest to by do mycia używać zawsze mydła. W oparciu o wysłuchany wiersz J. Brzechwy pt. "Brudas" oraz na podstawie ilustracji i własnych doświadczeń wypowiadały się dlaczego mycie rąk jest takie ważne i kiedy należy myć ręce. Tańczyły do piosenki "Mydło lubi zabawę". Wykonały doświadczenie "Brud boi się mydła"  przy użyciu wody, mydła w płynie i pieprzu. Zajęcia zakończyły się kolorowaniem obrazka na temat właściwego utrzymania higieny

        • 23paź
    • Kontakty

      • Miejskie Przedszkole Nr 82 im. Dzieci z Leszczynowej Górki w Katowicach, Katowice, ul. Bytomska 8B
      • 32 258 89 37
      • ul. Bytomska 8B 40-145 Katowice Poland
    • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej